Fudbaleri Jedinstva ostvarili prvu pobjedu u proljećnom dijelu sezone

Fudbaleri Jedinstva savladali su danas na svom stadionu ekipu Bokelja iz Kotora, minimalnim rezultatom 1:0, u meču 23.kola Druge lige.

Gol odluke postigao je Milivoje Mrdak u 89.minutu. Prethodno, u 65.minutu Mirza Idrizović je propustio priliku za vođstvo, kada mu je penal odbranio golman Perović.

Trener Jedinstva, Slobodan Halilović, kazao je za Radio Bijelo Polje da je zadovoljan igrom svog tima.

"Odigrali smo danas veoma angažovano i dobru utakmicu. Rezultat današnjeg meča je realan, iako smo promašili jedanaesterac, u trenucima kada je morao biti realizovan. Međutim, iskrene čestitke momcima na zaista jednoj angažovanoj igri koja je donijela važna tri boda, koja nam donose nešto mirniju atmosferu pred nastavak prvenstva. Kao i pred naredni meč, gdje nas čeka teško gostovanje protiv Mladosti iz Lješkopolja", zaključio je Halilović.

Igrač gostiju, Mirko Todorović kazao je za Radio Bijelo Polje da je današnja utakmica bila veoma tvrda.

"Uvijek nam je ovo teško gostovanje, kad smo god gostovali ovdje u Bijelom Polju, imali smo velikih problema, tako je bilo i danas. Jedna greška je odlučila meč. Iako su domaći imali penal, koji nisu iskoristili, nažalost ni to nam nije nešto mnogo pomoglo. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj igri. Okrećemo se narednim utakmicama, nadam se da ćemo već u narednom kolu uspjeti da se vratimo u pobjednički kolosjek", rekao je Todorović.

Bjelopoljci su danas postigli prvi gol u proljećnom dijelu sezone, koji će im mnogo značiti, jer su ovom pobjedom napredovali za dvije pozicije na tabeli, sada zauzimaju šestu poziciju, sa 30 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu fudbaleri Jedinstva gostuju ekipi Mladosti iz Lješkopolja. Meč je na programu u nedjelju u 15 časova.

Žute kartone na današnjem meču dobili su: Mirza Idrizović, Keisuke Mizokami, Srđan Šćepanović i Milivoje Mrdak kod domaćih, dok su se kod gostiju u bilježnicu sudije upisali: Nebojša Obradović, Marko Čavor i Jovan Batuta.

FK"Jedinstvo": Rijad Džafić, Božo Anđelić(od 56.minuta Shoya Nakahara), Mirza Idrizović, Orhan Hajrović(od 90.minuta Armen Bošnjak), Adis Muzurović, Alen Poljak(od 64.minuta Slavko Merdović), Igor Poček, Keisuke Mizokami, Haris Banda, Srđan Šćepanović, Milivoje Mrdak Trener: Slobodan Halilović.

FK"Bokelj": Jovan Perović, Lazar Pajović, Nikola Ivanović(od 60.minuta Miloš Grbić), Nebojša Obradović, Miroslav Zlatičanin, Nikola Marković(od 46.minuta Ivan Jablan), Luka Maraš, Marko Čavor(od 46.minuta Mirko Todorović), Walidjo Ibrahim, Miloš Banićević, Jovan Batuta Trener: Milorad Malovrazić.

Glavni sudija: Miloš Bešović, prvi pomoćnik: Aleksandar Đikanović, drugi pomoćnik: Marko Gojković, četvrti sudija: Manojlo Sekulić

Autor: Bojan Šutović

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA VEB PORTALA RADIJA BIJELO POLJE