"Ajkule" se mučile, ali savladale Francusku

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Francusku u Nikšiću 10:8, u posljednjoj utakmici kvalfikacione grupe C kvalifikacija za Svjetsku ligu.

Meč , koji nije imao rezultatski značlaj, kasnio je oko 40 minuta, jer nije bilo struje na nikšićkom bazenu.

Crna Gora se mučila, iako je u nekoliko navrata imala dva gola prednosti. Francusi se nijesu predavali, pa su sredinom treće dionice stigli do izejdančenja 7:7.

Naša selekcija je potom povela 9:7, da bi trijumf ovjerio Đuro Radović na pola minuta prije kraja.

Radović, Ukropina, Drašković i Murišić su postigli po dva gola. Na drugoj strani istakao se Mehdi Marzuki sa četiri pogotka.

"Ajkule" su ostavrile treću pobjedu, nakon što su bile bolje od Francuske i u gostima, te od Italije nakon peteraca u Podgorici.

Crna Gora je grupu završila kao drugoplasirana, iza Italije. Naša selekcija će 4. do 7. aprila igrati na kvalifikacionom turniru u Zagrebu.

Za plasman u polufinale, a ujedno i na odlazak na F8 Svjetske lige u Beogradu, izabranici Vladimira Gojkovića igraće protiv Mađarske, prvoplasirane ekipe iz grupe A.