Budućnost slavila u gradskom derbiju, preokret Sutjeske

Duel gradskih rivala u podgoričkom naselju Stari aerodrom pripao je Budućnosti, dok je vodeća Sutjeska ostvarila pobjedu, u 21. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je slavila kao gost protiv OFK Titograda 2:1, golovima Luke Mirkovića u 3. i Miloša Mijića u 7. minutu.

Jedini pogodak za Titograd postigao je Mamadu Mendi u 47. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Petrovac 2:1 (1:1) i zahvaljujući porazima najbližih pratilaca povisila prednost  na sedam bodova.

Do pobjede, 12. ove sezone, došča je golovima Stefana Cicmila u 28. i Boža Markovića u 74. minutu.

Jedini pogodak za Petrovac postigao je Šo Jamamoto u 27. minutu.

Isti igrač u finišu nije realizovao jedanaesterac i propustio priliku da izjednači rezultat.

Zeta je u Golubovcima izgubila od Iskre 2:0 i prekinula seriju od 15 uzastopnih mečeva bez poraza.

Iskra je do šestog trijumfa ove sezone došla golovima Vladislava Rogošića u 68. iz jedanaesterca i Darka Nikača u 78. minutu. Nikola Krstović je u 77. minutu promašio jedanaesterac.

Grbalj i Rudar igrali su u Radanovićima 1:1.

Vođstvo gostujućem timu donio je Elom Kođo u 10. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Miloš Džugurdić u 21. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Mornara i Lovćena 0:0.